Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5940108
  • W tym roku: 311821
  • W tym miesiącu: 5422
  • Dziś: 125
  • Online: 21

Stoki przed zimą. Nowy snowpark i wypożyczalnie

Nie tylko nowy śnieg będzie na świętokrzyskich stokach tej zimy. W Bodzentynie powstanie drugi wyciąg, w Bałtowie snowpark i nowa wypożyczalnia sprzętu. Nowa wypożyczalnia czekać będzie na amatorów białego szaleństwa także na kieleckim Stadionie.
- Snowpark planujemy otworzyć na przełomie stycznia i lutego na trasie, na której jest wyciąg krzesełkowy - informuje Filip Lichota, zarządca bałtowskiego stoku. Dodaje, że sama trasa została też przeprofilowana tak, aby zjazdy były dynamiczniejsze.

Od podstaw zbudowano też wypożyczalnię sprzętu. - Będzie można wypożyczyć nowiutkie markowe narty czy deski, a ceny będą jak poprzednio - zapewnia Lichota. Zapowiada też wprowadzenie karnetów czasowych na wyciągi oraz promocji na początku i końcu sezonu.

Nowa wypożyczalnia podczas zbliżającej się zimy uruchomiona zostanie również na kieleckim Stadionie. - Mamy 200 nowych kompletów nart i 80 desek, nie powinno dla nikogo zabraknąć - mówi Paweł Kozłowski, gospodarz stoku.

Poprawią się także warunki dla amatorów białego szaleństwa w Bodzentynie. - Zamontowany zostanie drugi wyciąg, bramki elektroniczne, kamerki - zapowiada Zdzisław Maniara, współwłaściciel stoku na zboczu Miejskiej Góry. Dodaje, że ponadto mały wyciąg dla początkujących zostanie przeniesiony z głównej trasy w inne miejsce. Naśnieżać stok będą również cztery nowe armatki. - Będzie się działo, będzie - śmieje się Maniara. Na pytanie, kiedy rozpoczęcie narciarskiego sezonu, odpowiada, że najlepiej gdyby to się stało na święta Bożego Narodzenia.

Sezon rozpoczął się już w punkcie komisowym sprzętu zimowego w siedzibie Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji "Start" przy ul. Kołłątaja 4 w Kielcach. Można tam kupić używany sprzęt lub wystawić na sprzedaż narty czy łyżwy. Komis działa od wtorku do piątku w godz. 11-17. Po 20 listopada czynny będzie także w soboty i niedziele w godz. 10-14.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach