Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5898417
  • W tym roku: 270130
  • W tym miesiącu: 1743
  • Dziś: 204
  • Online: 58

Trzy tysiące artystów wystąpi na festiwalu Europeada w Kielcach!

 

Już ponad trzy tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków zgłosiło swój udział w Europeadzie, która odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2014 r. w Kielcach.

 

Europeada to Festiwal Miłośników Kultury Ludowej, która - jak obserwujemy - jest coraz bardziej modna, zarówno w Polsce jak i za granicą.
To prawda. Obok trendów kierujących nas w stronę globalizacji, obecnie pojawiają się bardzo silne tendencje powrotu do korzeni - mówi koordynator festiwalu Europeada, Marta Szczecińska - Na co dzień poszukujemy tradycyjnych potraw i produktów, interesujemy sztuką ludową oraz rękodziełem i oczywiście słuchamy muzyki folkowej!
To dlatego każda edycja Europeady - festiwalu wywodzącego się z Belgii, a co roku goszczącego w innym państwie - jest wielką atrakcją, przyciąga liczne zespoły ludowe z całej Europy oraz tysiące widzów i turystów.
Do polskiej edycji Europeady zgłosiło się już ponad trzy tysiące osób, choć jak deklaruje Marta Szczecińska - Jesteśmy w stanie przyjąć nawet cztery, pięć tysięcy artystów.
Wśród zgłoszonych są zespoły m. in. z Belgii, Niemiec, Estonii, Hiszpanii, Francji, Węgier, Skandynawii i oczywiście z Polski.
Podczas Europeady w Kielcach, całe miasto będzie żyło muzyką, tańcem i śpiewem! - w ścisłym centrum zostanie ustawionych aż jedenaście scen i platform, będą także spektakularne koncerty w amfiteatrze Kadzielnia i koncert polski na miejskim rynku. W trakcie Europeady goście z kraju i zagranicy będą mogli także kupić produkty regionalne i tradycyjne.
Europeada to dla nas bardzo poważne wyzwanie, ale i okazja do promocji naszego miasta. To oczywiście trudne logistycznie przedsięwzięcie, choćby sama organizacja noclegów, wyżywienia i zapewnienie bezpieczeństwa, ale nie mam wątpliwości, że sobie z tym poradzimy. - mówi Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski - Jestem pewny, że Kielce znowu zadziwią i zachwycą tych, którzy tu przyjadą!

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach