Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5442544
  • W tym roku: 502033
  • W tym miesiącu: 39440
  • Dziś: 977
  • Online: 124

Koncert Muzyki Klezmerskiej

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich melomanów, miłośników nietuzinkowych wydarzeń do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie XXIV Festiwalu Muzyka w Sandomierzu.

 

W sobotę 23 sierpnia 2014 r., o godzinie 20.00 na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się koncert Muzyki Klezmerskiej w wykonaniu krakowskiej grupy Tempero. Formacja składa się z czterech utalentowanych muzyków: Dominik Bieńczycki - skrzypce, Konrad Ligas - akordeon, Krzysztof Augustyn - bas, Łukasz Kurzydło -perkusja.

W programie: Muzyka klezmerska: Timbalalajka, Hava Nagila, Schalom aleichem...

Ekspresyjne, jazzowe aranżacje muzyki klezmerskiej na skrzypce, akordeon, kontrabas i instrumenty perkusyjne powodują u słuchaczy niepowtarzalne emocje. Temperamentne dźwięki przeplatają się z pełnymi łagodności.

Nieodłączną częścią koncertów grupy Tempreo są znakomite improwizacje muzyków. Choć każda z nich pełna swobody i nonszalancji, wspólnie stanowią niezwykle barwną i precyzyjną mozaikę dźwięków.

W języku hiszpańskim "tempero" oznacza przyprawę. Muzyka czterech krakowskich artystów, wywodzących się z nurtu jazzu i klasyki, podobnie jak przyprawy silnie oddziałuje na zmysły.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach