Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5653420
  • W tym roku: 25133
  • W tym miesiącu: 25133
  • Dziś: 224
  • Online: 8

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu

 

W piątek 5 września 2014 otwarte zostało Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin.

 

 

Oprócz modeli wynalazków Leonarda da Vinci w Centrum Nauki zgromadzono kilkadziesiąt interaktywnych eksponatów, dzięki którym w łatwy sposób można zrozumieć zjawiska fizyczne zachodzące w naszym otoczeniu. Część urządzeń znajduje się na świeżym powietrzu.

Pomysł utworzenia Centrum Nauki zrodził się 3 lata temu. Na bardzo dużym obszarze inwestycyjnym powstał obiekt, gdzie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt i ekspozycje z całego świata, które zmieniają się co pół roku. Jednocześnie w budynku może przebywać 500 zwiedzających. Patronem Centrum Nauki jest Leonardo da Vinci. Niewątpliwie był to człowiek wszechstronny i z powodzeniem zajmował się wieloma dziedzinami, m.in.: architektura, mechanika, medycyna czy fizyka. Twierdził, że "Człowiek jest modelem świata", fascynowała go anatomia i ciało ludzkie. Swoimi projektami i badaniami wyprzedził swoja epokę. Pragnieniem jest, aby Centrum kojarzyło się właśnie z Leonardem. Chcemy połączyć wiele dziedzin i dawać wszystkim możliwość rozwoju. Być może i Nam uda się wyprzedzić epokę. Zwiedzający będą mogli u Nas zobaczyć coś zupełnie wyjątkowego.

 

Centrum jest czynne od wtorku do piątko w godzinach 10.00-18.00, a w weekendy 10.00-19.00

 

strona Centrum Nauki Leonarda da Vinci

 

 

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach