Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5653426
  • W tym roku: 25139
  • W tym miesiącu: 25139
  • Dziś: 230
  • Online: 14

Nowy szlak rowerowy w gminie Jędrzejów

Północ, północny-zachód - nowy szlak rowerowy w gminie Jędrzejów. To już trzeci oddany do użytku w tym roku w naszym regionie. Miłośnicy turystyki rowerowej mogą mieć powody do zadowolenia.

 

W powiecie jędrzejowski powstał w tym roku kolejny szlak rowerowy. Tym razem jego trasa wiedzie po północno-zachodniej części gminy Jędrzejów i liczy około 30 kilometrów. Jest to naturalny szlak, z drogami asfaltowymi, szutrowymi, jak również gruntowymi.

Miłośnicy turystyki rowerowej w powiecie jędrzejowskim mogą mieć coraz większe powody do zadowolenia. Jest tu coraz więcej szlaków, po których można bezpiecznie podróżować na dwóch kółkach.

Wiosną tego roku do użytku została oddana szutrowa ścieżka rowerowa wzdłuż torów świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej, z miejscami na wypoczynek. W miejscowości Wygoda w gminie Imielno, powstał ośrodek z wieloma atrakcjami, w którym jest również wypożyczalnia rowerów.

Latem odbyło się uroczyste otwarcie szlaku rowerowego w gminie Sobków. Inicjatorem jego powstania był Stanisław Szlembarski, przewodniczący stowarzyszenia "Brzegi nad Nidą". Na szlaku powstały miejsca na odpoczynek z altanami, ławeczkami, tablice informacyjne o atrakcjach przyrodniczych. Stowarzyszenie uruchomiło również wypożyczalnie rowerów.

Teraz miłośnicy dwóch kółek mają kolejny powód do radości. Zakończyły się prace nad oznakowaniem rowerowego "Szlaku Północno - Zachodniego", który został wytyczony przez Aleksandra Mazurkiewicza w konkursie na najciekawszy szlak rowerowy prowadzący przez gminę Jędrzejów.

Szlak po uzgodnieniu z autorem oraz z Nadleśnictwem Jędrzejów został wydłużony w stosunku do pierwotnego o część przebiegającą po wschodniej stronie drogi numer 728 (Jędrzejów - Małogoszcz). Przebiega przede wszystkim przez lasy Nadleśnictwa Jędrzejów, między innymi przez Jędrzejów, Sudół, Chorzewę, Mniszek, Rudki, Lasków i z powrotem Jędrzejów.

- Nie jest to klasyczna ścieżka rowerowa, a około 30-kilometrowy turystyczny szlak rowerowy, prowadzący przez tereny mogące sprawić początkującym rowerzystom pewne trudności w korzystaniu, głównie ze względu na występujące w jego przebiegu różne rodzaje nawierzchni, od asfaltowo - bitumicznej po leśne piaszczyste drogi. Prosimy o rozważne korzystanie - mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Szlak wiedzie po drogach asfaltowych, znaczna jego części to drogi leśne i polne. Na trasie są miejsca do wypoczynku i biwakowania, między innymi pole biwakowe w Mniszku.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach