Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5722338
  • W tym roku: 94051
  • W tym miesiącu: 45053
  • Dziś: 89
  • Online: 37

Koncert z okazji Dnia św. Patryka

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia św. Patryka, który odbędzie się o godz. 20.00 w sobotę 14 marca 2015 roku w Lapidarium Pod Ratuszem. Na scenie zaprezentuje się Zespół Tonam & Synowie.

 

Bilety w cenie 10 zł.

Zespół Tonam & Synowie powstał w 1987 roku w Tychach z inicjatywy Wojtka "Garbatego" Plewni - późniejszego kapitana s/y "Zawisza Czarny". Tuż po powstaniu zespół wygrał krakowski festiwal Shanties, nagrody zdobywali także na festiwalach w festiwali w Łodzi, Tarnowie, Stalowej Woli, Gdyni i Wrocławiu. Kilkakrotnie uczestniczyli też w imprezach w Holandii, Niemczech, Francji, koncertowali również w Czechach i Estonii. Grupa na wiele lat wyznaczyła nowy kierunek w polskim śpiewaniu szantowym - wprowadziła wielogłosowe aranżacje, wzbogacone elementami muzyki gospel. Nagrania Tomanów stały się wzorem dla wielu młody zespołów szantowych. W 1995 roku zespół zmienił nazwę na Voices i wystąpił na festiwalu w Opolu, gdzie w konkursie Debiutów zdobył wyróżnienie. Zespół powrócił na scenę jako Tonam & Synowie po 10 latach przerwy, występując na krakowskim festiwalu Shanties.
Aktualny skład zespołu stanowią: Wojciech "Muki" Zawadzki, Jarosław "Rulon" Darul, Michał "Atari" Czernek, Marcin "Marcinek" Murat i Darek Wantuch.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach