Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5652005
  • W tym roku: 23718
  • W tym miesiącu: 23718
  • Dziś: 958
  • Online: 32

święto Kielc !!!

 

święto Kielc odbędzie się w tym roku w dniach 26 - 28 czerwca. Na kielczan czekają rozmaite koncerty, spektakle uliczne, imprezy plenerowe, warsztaty artystyczne, wystawy, pikniki rodzinne.

 

Tegorocznym koordynatorem święta Kielc jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", stąd motywem przewodnim przedsięwzięcia będzie myśl "Życie to jest teatr".

Tradycyjną już, piątkową BIAŁĄ NOC otworzy Gala wręczenia Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej za rok 2014, połączona z otwarciem wystawy "60 lat Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach" oraz recitalem "Życie to nie teatr" w wykonaniu Jacka Różańskiego. Całość zostanie zrealizowana w Muzeum Historii Kielc. Podczas piątkowej BIAŁEJ NOCY (26 czerwca) kieleckie instytucje kultury zaproszą do swoich siedzib na późnowieczorne koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe, wystawy i spektakle. Sobota i niedziela (27-28 czerwca) to czas wydarzeń plenerowych realizowanych na czterech miejskich przestrzeniach scenicznych: Plac Artystów, Plac Literatów, Rynek Miasta oraz Park Miejski. Na czterech scenach wystąpią między innymi: Trubadurzy, Kabaret Pigwa Show, Kabaret Czołówka Piekła, Mariusz Kałamaga, zespół Pod Wiatr, kwartet OMEGA. Nie zabraknie teatrów ulicznych: Teatr Klinika Lalek, Teatr Pinezka Show, Teatr Waskresinia, Teatr Ognia AzisLight.


Z myślą o rodzinach i najmłodszych mieszkańcach Kielc dostępne będą wodne atrakcje na stawie przy Parku Miejskim, a także karuzela wenecka na Rynku Miasta. Dla najmłodszych MDK przygotuje Festyn Rodzinny w parkowej muszli, z kolei Instytut Designu zaprosi na rodzinny piknik malowania talerzy. To tylko niektóre z licznych możliwości rodzinnego spędzania czasu podczas tegorocznego święta. Warto podkreślić, że ideą TLiA "Kubuś" jako koordynatora imprezy, jest aktywizacja i integracja różnych grup społecznych. Stąd propozycja wydarzeń takich jak: Bicie Rekordu Polski we wspólnym malowaniu obrazów, karaoke dla mieszkańców, uliczna gra poetycka "Walizka z poezją" czy akcja historyczna "Kamienice wczoraj i dziś", a także Piknik Integracyjny z udziałem artystów reprezentujących różne grupy społeczne. W niedzielę, 28 czerwca na scenie Rynku Miasta odbędzie się koncert "Brzmienie Kielc" z udziałem kieleckich zespołów. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół DE MONO.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach