Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5549254
  • W tym roku: 608743
  • W tym miesiącu: 23873
  • Dziś: 2006
  • Online: 55

Charytatywny spływ kajakowy Nidą

 

Pieniądze na szczytny cel można zbierać na wiele sposobów. Fundacja imienia Stefana Żeromskiego z Kielc postanowiła zaangażować do tego Nidę.

 

W niedzielę odbył się charytatywny spływ kajakowy Nidą na trasie Brzegi - Sobków. Pierwsza dziesięcioosobowa grupa śmiałków wyruszyła przed godzina 11. Druga ekipa dała się porwać bystremu nurtowi rzeki przed godziną 13.

- Jesteśmy tu, by wesprzeć Stasia. Staramy się pomagać mu, jak tylko możemy najlepiej - mówiła przed odbiciem od brzegu Marzena Ogonowska z Micigozdu.

Wodna podróż zajęła obu zespołom około półtorej godziny. W Sobkowie na zmęczonych, ale szczęśliwych żeglarzy czekała kiełbaska z ogniska.

Chodzi o pomoc

Krzysztof Zawada, prezes Fundacji imienia Stefana Żermomskiego, przyznał, że pomysł zorganizowania spływu kajakowego jako wydarzenia o wymiarze charytatywnym zrodził się spontanicznie.

- Chodziło o to, by pomóc Stasiowi - powiedział.

Każdy z uczestników spływu musiał wnieść opłatę w wysokości 30 złotych. Kto chciał, mógł oczywiście dać więcej.

Na nowe protezy

5-letni Staś Gos mieszka w Strawczynie. Urodził się bez nóg. Rodzice zbierają pieniądze na zakup nowych protez dla dziecka, bo z tych, które ma, powoli wyrasta. Wydatek jest spory. Sztuczne nóżki kosztują około 35 tysięcy złotych.

- Zbieramy cały czas. Na koncie Stasia w Fundacji jest około 13 tysięcy złotych. Przy pierwszym zakupie też nam ludzie pomagali i cały czas pomagają. Jesteśmy optymistycznie nastawieni - mówił Mariusz Gos, tata Stasia.

Dochód z organizacji spływu Fundacja imienia Stefana Żermoskiego przeznaczny właśnie na zakup nowych protez nóżek dla Stasia.

- Wspólnie mamy szansę umożliwić mu normalne życie - podkreślił Krzysztof Zawada.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach