Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5494709
  • W tym roku: 554198
  • W tym miesiącu: 38061
  • Dziś: 6777
  • Online: 129

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2016 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W imieniu Fundacji Wolność i Demokracja zapraszamy na kielecką edycję imprezy do Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica!

 

Od godziny 12:00 na terenie Parku Miejskiego odbędą się biegi na dystansach 1963m. oraz 10 km Pierwszy dystans symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. „Lalek".

Jest to największy Bieg Pamięci w Polsce.

W Kielcach w dniu 28 lutego 2016 r. odbędzie się druga edycja tego Biegu, którego lokalnym organizatorem jest Urząd Miasta Kielce.

Oddajmy hołd Żołnierzom Wyklętym i uczcijmy ich pamięć.

Bieg honorowy na dystansie 1963m - start godzina 12.00
Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek.

Start i meta do Biegu usytuowane będą na terenie Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica. Trasa poprowadzona zostanie alejkami Parku.

Bieg Główny na 10 km- to zawody biegowe,poprowadzone ulicami miasta. Idealne dla zawodowców i biegaczy amatorów. Trasa posiada atest PZLA.

Punkt startu - Park Miejski im. Stanisława Staszica w Kielcach.
Punkt mety - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Wzgórze Zamkowew Kielcach.

Start w biegu na obu dystansach jest całkowicie darmowy.

Każdy kto dokona rejestracji do Biegu i weźmie w nim udział otrzyma pakiet startowy, który wyposażony będzie w koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych, materiały promocyjne a po ukończonym Biegu medal okolicznościowy.

Weryfikacja zawodników, odbiór pakietów startowych i Biuro Zawodów.

Pakiety będzie można odbierać w sobotę - 27 lutego i w dniu zawodów - 28 lutego 2016 r. W obu dniach Biuro Zawodów będzie zlokalizowane w budynku Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Wzgórze Zamkowe, ul. Zamkowa 3 w Kielcach.

Biuro będzie czynne:

27.02.2016 r. (sobota) w godz. 12:00-18:00

28.02.2016 r. (niedziela) od godz. 9:00

Bieg na 1963 metrów.

UWAGA!

Pierwsze 100 osób, które dokonają pełnej rejestracji do Biegu otrzymają pakiet startowy, a po ukończonym Biegu medal okolicznościowy.

Warunkiem przystąpienia do Biegu jest ukończenie w dniu 28.02.2016r. - 10 lat. Ponieważ Bieg ma charakter happeningu prawo startu mają także osoby młodsze będące pod opieką rodzica/opiekuna prawnego. W takim przypadku rejestracji w systemie dokonuje rodzic/opiekun prawny. Rejestracji do Biegu można będzie również dokonać w dniu Biegu w Biurze Zawodów ale wówczas Organizator nie zapewnia pakietu startowego i medalu. Bieg bez pomiaru czasu

Rejestracja 1963 metry - kliknij TUTAJ

Bieg na 10 kilometrów

Pierwsze 800 osób, które dokonają pełnej rejestracji do Biegu otrzymają pakiet startowy a po ukończonym Biegu medal okolicznościowy.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Biegu Głównego na 10 kilometrów otrzymają pakiet startowy i numer startowy wyposażony w specjalny, bezzwrotny chip do pomiaru czasu. Po zakończeniu Biegu, każdy uczestnik, który przekroczy linię mety i który podał przy rejestracji swój numer telefonu, otrzyma SMS ze swoim wynikiem. Ponadto wyniki w formie wydruku dostępne będą na tablicy informacyjnej usytuowanej w okolicy mety.

Rejestracja 10 km - kliknij TUTAJ

Głównym kanałem informacyjnym dla Uczestników Biegu jest strona i Fb Kieleckiego Biegacza: https://www.facebook.com/KieleckiBiegacz/

http://www.kieleckibiegacz.pl/event/tropem-wilczym-2016/

 

*Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany regulaminu. W takim wypadku zostanie podany oficjalny komunikat.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach