Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5888249
  • W tym roku: 259962
  • W tym miesiącu: 46799
  • Dziś: 1359
  • Online: 36

VII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO

 

Rower - narzędzie dla miłośników turystyki i rekreacji, ale też indywidualny środek transportu. Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby sympatyków jednośladów w Polsce i na świecie.

 

To właśnie dla branży rowerowej dedykowane jest najważniejsze wydarzenie tego sektora w Europie Środkowo - Wschodniej. VII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO odbędą się od 29 września do 1 października 2016 w Targach Kielce.

Na Starym Kontynencie produkuje się kilkanaście milionów rowerów rocznie (wg Confederation of the European Bicycle Industry w 2011 roku było to 11,75 mln). Duża część rynku należy do polskich firm, które są jednymi z najważniejszych producentów w Europie. Polska znajduje się w pierwszej piątce europejskich producentów, wytwarzając blisko 900 000 sztuk rocznie. Co dziesiąty rower na świecie powstaje w naszym kraju.

Silna pozycja polskich firm rowerowych oraz wsparcie najważniejszych branżowych instytucji, mocno przyczyniły się do dynamicznego rozwoju KIELCE BIKE-EXPO. Liczba krajów oraz rynkowa pozycja prezentowanych na targach marek są najlepszym dowodem na to, że to miejsce cenione przez profesjonalistów nie tylko z Polski czy Europy, ale także z całego świata. Propozycje firm na kolejny sezon ogląda tu co roku 9 000 zwiedzających, a wśród nich 7 000 branżowych specjalistów - zawodowych sportowców, właścicieli sklepów i hurtowni oraz producentów. Poprzednia edycja skupiła 250 wystawców z krajów takich jak między innymi Australia, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Tajwan, Wielka Brytania i Polska. Ekspozycja zajęła 6 hal wystawienniczych.

Tegoroczna edycja targów zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Podczas wystawy zaplanowano wiele premier produktowych - w tym rowerów i ich wyposażenia, akcesoriów rowerowych czy odzieży sportowej. Na stoiskach będzie można zapoznać się z bogatą ofertą odżywek i suplementów diety. Nie zabraknie też produktów związanych z bezpieczeństwem na drogach oraz wyposażeniem warsztatów rowerowych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą turystyki rowerowej, a także pełną paletą pism rowerowych i internetowych portali tematycznych.

KIELCE BIKE - EXPO to także mnóstwo interesujących wydarzeń towarzyszących, a wśród nich między innymi Mazovia MTB Marathon Maraton Kielce Bike Expo, który odbędzie się 1 października 2016 r. Organizatorem głównym maratonu jest Mazovia MTB. Partnerami wspierającymi wydarzenie są BIKE MARATON oraz LOTTO POLAND BIKE MARATHON.

Po raz kolejny targom towarzyszył będzie II Zlot Rowerów Nietypowych gdzie zobaczyć będzie można najciekawsze pojazdy z całej Polski. Miłośnicy oryginalnych jednośladów będą mogli zaprezentować je szerszej publiczności w sześciu kategoriach - więcej niż dwa kółka, więcej niż jedna osoba, retro, crazy, design oraz open.

 

....
Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach